Do zobaczenia 11-14.02.2025! 🔥📣🔥📣📣📣📣  

Organizator:

Automotyzacja, digitalizacja, robotyzacja

11.05.2020 12:36:22

Podziel się

Trendem w naszej branży jest łączenie procesów. Do tej pory odbywały się one z pomocą dwóch, trzech maszyn. Dążymy do tego aby w ramach jednego urządzenia te procesy łączyć. Wychodzimy z założenia, że wszystko co robimy, robimy dla naszych klientów. Tych na targach WinDoor-tech jest sporo - mówi Waldemar Lis, prezes Elumatec.

Elumatec, wystawca WinDoor-tech to zdobywca Złotego Medalu WinDoor-tech za Centrum obróbcze profili SBZ 122/75.

W niewielkiej, kompaktowej maszynie pierwszy został zainstalowany program pozwalający na pracę w aż pięciu osiach.

- To jest nowość, bardzo dobrze przyjęta przez rynek - mówi Waldemar Lis.

Branża biegnie do przodu w coraz szybszym tempie, próbując sprostać oczekiwaniom rynku,  przede wszystkim wysokim wymogom jakościowym.

- Okazuje się, że ludzie z tymi wymogami jakościowymi nie do końca sobie radzą. Nie radzą sobie także z wymogami ilościowymi bo po prostu brakuje ludzi. Stąd też automatyzacja, robotyzacja, digitalizacja różnego rodzaju procesów. Nam nie chodzi o to żeby dla ludzi tej pracy zabrakło tylko żeby tę pracę ułatwić, zwiększyć efektywność i jakość produkcyjną. W szeroko rozumianej branży okienno-drzwiowej nie da się tych procesów zautomatyzować całkowicie. Dążymy do tego. Jednak na niektórych stanowiskach nadal muszą pracować ludzie. Staramy się zautomatyzować te stanowiska, na których można zastąpić człowieka. Nie dlatego że on nie potrafi tego robić, tylko dlatego, że ta praca zaczyna być dla niego ciężka - przekonuje prezes Elumatec.