Do zobaczenia 11-14.02.2025! 🔥📣🔥📣📣📣📣  

Organizator:

Branża budowlana kołem zamachowym gospodarki - targi WINDOOR-TECH i BUDMA otwarte!

Podziel się

Ponad 600 firm z 26 krajów, udział kupców i inwestorów z czterech kontynentów, blisko 30 konferencji, pokazów i warsztatów - tak w skrócie prezentuje się tegoroczna edycja targów Budma i Windoor-tech. Rozpoczęte dziś najważniejsze wydarzenie dla branży budowlanej potrwa do 3 lutego. Podczas uroczystego otwarcia wręczono Złote Medale Grupy MTP dla najlepszych produktów. Z kolei stoiska, które zostały zaaranżowane ze szczególną wizją otrzymały Nagrodę Acanthus Aureus.

- Po czasach covidowych i mimo trudnej sytuacji związanej z kryzysem gospodarczym, obecna edycja udowadnia, że targi Budma i Windoor-tech to jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie a na pewno lider w Europie Środkowej i Centralnej. To wielka platforma spotkań przedstawicieli sektora komponentów budowlanych, maszyn i narzędzi dla budownictwa z kupcami z czterech kontynentów, architektami, firmami budowlanymi i całą społecznością zaangażowaną w budownictwo. Branża jest pełna obaw, czeka ją czas wyzwań. Spotykamy się na targach Budma i Windoor-tech i towarzyszącym im forach dyskusyjnych żeby o tym dyskutować i przeciwdziałać. – mówił we wtorek (31 stycznia) podczas otwarcia targów Budma i Windoor-tech Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

 

Poznań, stolica Wielkopolski to od ponad stu lat miasto targów i międzynarodowych spotkań, które przyciąga wystawców iw zwiedzających licznymi atrakcjami. Do jego zwiedzania namawiał dziś Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania. Podkreślał, że Poznań to przykład miasta, które pomimo trudności i wzrostu cen materiałów budowlanych z sukcesem realizuje wszystkie zaplanowane inwestycje.

-Pamiętajmy, że kryzys to zawsze także szansa i impuls do poszukiwania rozwiązań w budownictwie energooszczędnym –przekonywał.

 

Tegoroczna edycja targów została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Obecny na gali otwarcia Piotr Uściński, sekretarz Stanu w MRiT zauważył, że

branża budowlana to koło zamachowe polskiej gospodarki.

- Ono się kręci mimo bardzo trudnych okoliczności geopolitycznych, mimo kryzysu energetycznego i wojny w Ukrainie. Polska branża budowlana to blisko 7 proc. wartości dodanej polskiej gospodarki, 1.300.000 ludzi pracujących, blisko 250 miliardów produkcji budowlano-montażowej. To branża odporna na problemy, mimo wyzwań takich jak jak zerwane łańcuchy dostaw, inflacja czy ceny materiałów budowlanych – dodał minister Piotr Uściński.

Złote Medale wręczone

Tradycyjnie podczas gali otwarcia targów wręczono Złote Medale MTP. To nagroda dla innowacyjnych produktów i rozwiązań. To również kampania promocyjna nagradzanych firm, która zaczyna się na targach Grupy MTP. Jednym z głównych powodów udziału wystawców w konkursie jest rozpoznawalność i prestiż Złotego Medalu.

Laureaci posługują się motywem nagrody w komunikacji skierowanej do kontrahentów, końcowych użytkowników i konsumentów, którzy z kolei traktują Złoty Medal jako ważną rekomendację zakupową.

Kapituła postanowiła przyznać sześć złotych medali targów Windoor-tech.

Na targach WinDoor-tech Złoty Medal otrzymały 3 produkty zgłoszone przez firmę FIMTEC-POLSKA: 6-głowicowa zgrzewarka sterowana numerycznie SL6 FF TR wyprodukowana przez GRAF SYNERGY, Centrum obróbczo-tnące FABCUT 3B RS wyprodukowane przez GRAF SYNERGY oraz DCM2 - Numerycznie sterowana zagniatarka do naroży aluminiowych firmy FIMTEC-POLSKA.

Kolejny Złoty Medal otrzymał Automatyczny system buforowania i sortowania wraz z robotem do szklenia zarządzany przez program ProOpt firmy STUERTZ POLSKA. Sąd Konkursowy wyróżnił Centrum obróbcze profili SBZ 118 firmy Elumatec. Złoty Medal Grupy MTP otrzymuje również produkt LogiKal - oprogramowanie dla najlepszych okien, drzwi i fasad firmy ORGADATA East Europe. Również konsumenci targów WinDoor-tech wybierali najlepszy produkt spośród wszystkich nagrodzonych Złotym Medalem. Ten laur przypadł Centrum obróbczo-tnącemu FABCUT 3B RS firmy GRAF SYNERGY , zgłoszonemu przez FIMTEC-POLSKA. Produkt ten otrzymał aż 43% wszystkich oddanych głosów w plebiscycie.

Nagrodzono też innowacyjne produkty targów Budma. Kapituła przyznała aż 25 Złotych Medali.

Wśród produktów rywalizujących o nagrodę Złotego Medalu Grupy MTP są  takie, które wyróżniają się w sposób szczególny na tle pozostałych.

To najbardziej innowacyjne ze zgłaszanych do konkursu rozwiązań, czyli produkty, które powstały w oparciu o najnowocześniejsze technologie na skalę światową. 

Nagrodę Grand Prix Grupy MTP w konkursie Złoty Medal na Targach WinDoor-tech i Budma 2023 otrzymała DCM2 - Numerycznie sterowana zagniatarka do naroży aluminiowych firmy FIMTEC-POLSKA.

 

Stoiska ze szczególną wizją

Nagrody „Acanthus Aureus” to tradycja imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Celem konkursu jest nagradzanie stoisk wystawienniczych, których rozwiązania architektoniczne i graficzne sprzyjają realizacji strategii marketingowej firmy, kształtowaniu pozytywnego wizerunku firmy i tworzeniu atmosfery właściwej dla bezpośredniej komunikacji z klientem i z rynkiem. Na targach Windoor-tech nagrody Achantus Aureus przyznano firmom: FIMTEC-POLSKA, STUERTZ Polska, IMAC, HOMAG POLSKA oraz R & D TECH

Jubileuszowi wystawcy

Obecność na targach dla niektórych wystawców jest w tym roku szczególna. To miejsce, gdzie mogą świętować swoje jubileusze. Tak jest też i tym razem. Jubileuszowe statuetki odebrało dziś dziewięć firm obchodzących okrągłe rocznice podczas targów Windoor-tech: FIMTEC-POLSKA, WEGOMA POLSKA, KURIER DRZEWNY, R&D TECH, SCHTECK MAKINE, KLAUS, CB ALUMINIUM SYSTEM, SZKŁOMAL, MUSTAD.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH potrwają  do 3 lutego 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.