Do zobaczenia 11-14.02.2025! 🔥📣🔥📣📣📣📣  

Organizator:

Dlaczego warto być wystawcą WinDoor-tech

Podziel się

Technologie przyszłości to myśl przewodnia targów WinDoor-tech. Organizacja wydarzenia wspólnie z Budmą daje efekt synergii. W jednym miejscu i czasie swoją ofertę prezentują firmy zajmujące się produkcją stolarki budowlanej oraz dostawcy najnowszych technologii, rozwiązań i systemów, będący światowymi liderami w tym segmencie. W efekcie, wraz ze wzrostem skali działalności producentów okien, drzwi i bram, rośnie też znaczenie działających na ich rzecz dostawców.

Numer 1 w Europie

Dzisiaj branża stolarki okiennej to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki. Kolejny rok z rzędu, Polska jest najważniejszym producentem okien w Europie. Tylko w 2017 r. aż 15 proc. okien produkowanych w całej Europie pochodziło z naszego kraju. Na rynku działa już ponad dwa tysiące producentów okien, którzy stale kreują nowe trendy zaskakując nie tylko rozwiązaniami designerskimi, ale przede wszystkim technologicznymi i z zakresu bezpieczeństwa

Wystawcy WinDoor-tech muszą tym wyzwaniom sprostać. Ich oferta prezentowana na targach musi nie tylko podążać za fantazją producentów okien, ale też wpływać na optymalizację kosztów przez automatyzację procesów, a co za tym idzie efektywność produkcji.

Rekordowa edycja WinDoor-tech

Targi odzwierciedlają dobrą koniunkturę w branży, goszcząc rekordową liczbę wystawców z całego świata. Impreza odbywająca się w cyklu dwuletnim zajmuje aż 3 targowe pawilony.

Po raz pierwszy w historii WinDoor-tech, w 2019 r., targi odwiedziła delegacja członków GIMAV. To kluczowe stowarzyszenie skupiające włoskich producentów i dostawców maszyn, akcesoriów, sprzętu i komponentów do obróbki szkła. Polska jest dla nich bardzo ważnym rynkiem.Wyniki ostatniego raportu branżowego GIMAV potwierdzają, że pod względem eksportu szkła płaskiego Polska zajmuje 7 pozycję jako rynek docelowy dla produkcji włoskiej, co daje 2,73% udziału w rynku.

Jedną z ciekawostek ostatniej edycji była największa w Polsce ekspozycja najnowszych maszyn i urządzeń do transportu i montażu wielkogabarytowego szkła, okien i fasad. Nowoczesne dźwigi i roboty to efekt coraz śmielszych wizji architektonicznych i konieczności ich realizacji Choć szyby ważące nawet powyżej 1000 kg nikogo dziś nie dziwią to wyzwaniem stają się logistyka i montaż. Sprostać im mogą tylko najnowocześniejsze rozwiązania – takie znajdą się w ekspozycji WinDoor-tech.

Jednym z głównych magnesów przyciągających gości targowych są premiery. Aż 83 proc. osób wskazuje rynkowe nowości jako najważniejszy powód odwiedzin imprez wystawienniczych. Takich premierowych produktów nie zabraknie także na WinDoor-tech. Goście targowi łatwo je znajdą na specjalnie oznakowanych stoiskach.

Flagowa oferta

To jednak nie wszystko dla miłośników technologii jutra. Flagowa oferta targów to ekspozycja nowatorskich osiągnięć z zakresu automatyzacji produkcji w tym maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium. W ofercie wystawców znajdą się roboty, okucia, oprogramowanie do optymalizacji produkcji, technika pomiarowa.