Do zobaczenia 11-14.02.2025! 🔥📣🔥📣📣📣📣  

Organizator:

IT w branży stolarki okiennej? Technologia może wprowadzić producentów w nową erę

15.02.2021 15:32:55

Podziel się

Huawei to nie tylko nowoczesne smartfony i routery, ale także oprogramowanie i wyposażenie IT dla firm. Technologiczny gigant wdrożył nowy system informatyczny dla polskiego producenta okien – firmy Alsecco. Producent obsługuje ok. 1000 klientów na całym świecie. Nowy system musiał być przede wszystkim szybki i niezawodny.

Alsecco stawia na innowacje

Alsecco  działa od ponad 20 lat, na rynku stolarki otworowej. Producent od wielu lat stawia na innowacje i najnowocześniejsze technologie. Zmusza go do tego także rosnąca skala działalności. Alsecco posiada moce przeprowadzania 2500 szkleń dziennie, 32 400 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, a także 960 dealerów. Alsecco prowadzi sprzedaż w 18 krajach Europy.

- W 2018 roku powiększyliśmy nasze hale o dodatkowe 16 000m². Łącznie daje to 32 400m² powierzchni produkcyjnej. W 2020 roku rozpoczęto budowę kolejnych 16 000 m² powierzch produkcyjnych Po tak wielkiej inwestycji przyszedł czas na modernizację i rozbudowę infrastruktury – mówi Marcin Skibiński – Dyrektor działu IT z firmy Alsecco.

Alsecco korzystało dotychczas z rozwiązań kilku czołowych firm, ale z powodu rozrastania się firmy w pewnym momencie okazały się one niewystarczające. Nyska firma postawiła na rozwiązania Huawei.

- W 2019 roku wygraliśmy projekt metro klastra po udanych testach, w których udowodniliśmy niezawodność, automatyzm i wydajność klastra. Testy macierzy poszły na tyle dobrze, że klient postanowił zapytać nas o ofertę również na inne produkty, tj serwery i przełączniki. Ostatecznie dostarczyliśmy kompletną infrastrukturę end-to-end składającą się z wydajnych macierzy All-flash z natywną architekturą NVMe gwarantującą najkrótsze czasy odpowiedzi, mocy obliczeniowej w postaci serwerów rackowych x86 wykorzystywanych pod wirtualizację oraz switche w technologii IP, którą Huawei rozwija od dłuższego czasu – mówi Konrad Tutak – IT Product Manager z firmy Huawei.

Sprzęt Huawei w stolarce okiennej

Huawei dostarczył firmie Alsecco macierze All-flash Dorado 5000 NVMe w klastrze HyperMetro, przełączniki rdzeniowe z serii S6700, przełączniki dostępu z serii S5700, a także serwery z rodziny FusionServer.

Co to dało? Macierze Dorado od Huawei pokryły wymagania wydajnościowe i pojemnościowe dla baz danych, które są połączone z platformą zakupową i magazynami. Dostarczony klaster HyperMetro sprostał oczekiwanym założeniom dotyczącym wskazanych parametrów: „zerowy” RPO (moment oraz częstotliwość, z jaką są wykonywane kopie danych) oraz również blisko „zerowy” RTO (czas, jaki zajmie odtworzenie kopii zapasowej).

Poza sama niezawodnością, Alsecco chciało także uzyskać znaczące zasoby obliczeniowe i wydajne przechowywanie danych z bardzo krótkim czasem dostępu. Tutaj Huawei zastosował macierze OceanStor Dorado, które są całkowicie flashowym system pamięci masowej dla przedsiębiorstw, zaprojektowanym z myślą o usługach o kluczowym znaczeniu. W macierzach Dorado najnowszej generacji Huawei wprowadził wielowątkowe procesory Kunpeng własnej produkcji. Przekłada się to na mniejsze spadki wydajności i opóźnienia przy zastosowaniu dodatkowych funkcjonalności np. redukcji danych czy snapshotów co 3 sekundy. OceanStor Dorado spełnia także wysokie wymagania dotyczące przechowywania dużych baz danych, szczególnie u operatorów telekomunikacyjnych, w branży transportowej, finansowej, administracji i produkcji. Zapewnia także wydajność do 800 GB przepustowości i do 21 milionów operacji wejścia/wyjścia na sekundę. Co najważniejsze – zapobiega wszelkim przerwom w świadczeniu usług przez firmę.

Centrum danych – współczesne serce każdej firmy

Dla firm, takich jak Alsecco, obsługujących ponad 1000 klientów na licznych rynkach zagranicznych, niezwykle istotna jest stabilność posiadanej infrastruktury. Kluczowy jest ciągły dostęp do danych, brak przerw w realizacji zadań oraz sprawna komunikacja między poszczególnymi oddziałami. Architektura Huawei HyperMetro łączy dwie macierze dyskowe w trybie active-active z równoważeniem obciążenia pomiędzy dwiema lokalizacjami, co jest o wiele bardziej efektywne w działaniu, niż mechanizm wykonywania kopii zapasowych. Dzięki rozdzieleniu macierzy na dwie lokalizacje - na przykład w dwóch budynkach - dostęp do danych jest możliwy nawet w wypadku zalania lub pożaru jednego z miejsc. Co ważne, uszkodzenie w jednym miejscu nie generuje przerwy w działaniu, bo rozwiązanie Huawei umożliwia w pełni zautomatyzowane przełączenie ruchu do drugiej lokalizacji. Oznacza to podwójną ochronę, bo połączenie dwóch macierzy z synchronizacją danych pomiędzy nimi i ich jednoczesnym rozciągnięciu geograficznym, w dwóch różnych oddalonych od siebie budynkach, nie powoduje przestoju systemu, ani utraty danych w przypadku awarii. HyperMetro, w oparciu o Dorado zapewnia 99,99999 proc, dostępności, co oznacza, że roczne przestoje wynoszą maksymalnie 3 sek. Taki wynik jest możliwy do osiągnięcia ze względu na daleko idącą automatyzację, która odciąża administratorów IT.

- W trakcie wykonywanych prac do pierwotnego pomysłu modernizacji doszły nowe elementy. Testy macierzy wypadły na tyle dobrze, że zainteresowaliśmy się również innymi produktami producenta, a że słyszeliśmy z rynku wiele dobrego o switchach i serwerach, dlatego poprosiliśmy o szerszą ofertę. Dzięki temu wdrożono praktycznie kompletną infrastrukturę Huawei łącznie z serwerami i przełącznikami. Obecnie wszystko działa bez zarzutów. Jesteśmy zadowolonym użytkownikiem kilku rozwiązań Huawei – mówi Marcin Skibiński z firmy Alsecco.

Ponadto serwery z serii Huawei FusionServer w działalności wielu firm umożliwiają wirtualizację zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, obsługi Big Data, a także magazynów danych. FusionServer zapewnia standardowe, otwarte interfejsy, co ułatwia integrację z oprogramowaniem do zarządzania stron trzecich, a przy tym funkcje inteligentnej obsługi i utrzymania w całym cyklu eksploatacji oraz diagnostyki FDM z dokładnością wykrywania błędów do 93 proc. Są one także projektowane z uwzględnieniem oszczędności w poborze mocy, wykorzystując takie technologie, jak: hibernacja komponentów, automatyczne włączanie i wyłączanie w przypadku zasilaczy wielofazowych, dostrajanie prędkości wentylatora i zasilacze z aktywnym trybem czuwania.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/