Do zobaczenia 12-15.02.2025! 🔥📣🔥📣📣📣📣  

Organizator:

StÜrtz Live Days  zainspirowały innowacjami

Podziel się

Ponad 120 gości z całego świata odwiedziło wystawcę targów WINDOOR-TECH firmę  StÜrtz podczas drzwi otwartych. W siedzibie spółki w Neustadt oraz w drugiej lokalizacji w Bonefeld od 31 listopada do 1 grudnia zainteresowani mieli okazję zobaczyć jak powstają znane i cenione maszyny do produkcji stolarki PCW i  także  nowości do obróbki aluminium oraz doświadczyć szerokiego wachlarza innowacyjnych rozwiązań.

StÜrtz Live Days   przyciągnęły tłumy zainteresowanych z różnych części świata w tym z  Niemiec, Holandii, Polski, Czech, Anglii, Europy Południowo-Wschodniej i USA, w tym ponad 30 osobową grupę klientów przywitali przedstawiciele StÜrtz Polska.

 Pod hasłem przyświecającym tegorocznej edycji „Wyższy poziom automatyzacji„ StÜrtz zaprezentował najnowsze technologie, oprogramowanie i usługi dla nowoczesnej produkcji okien. 

Podczas tych 2ch dni goście mieli znakomitą okazję, aby m.in.:

  • Zapoznać się z funkcjami jaki oferuje najnowsza wersja programu ProOpt. Trudno sobie wyobrazić podnoszenie poziomu automatyzacji bez wdrożenia stosownych rozwiązań cyfrowych. Firma Stürtz zademonstrowała również innowacyjną koncepcję i możliwości autorskiego oprogramowania ProOpt. Program jest odpowiedzialny za kontrolowanie i zabezpieczenie całego procesu produkcyjnego, zoptymalizowanego pod względem kosztów, systemu przepływu materiału. Dzięki zintegrowanym systemom pozwala na kontrolę nad wszystkimi etapami produkcji. Ponadto oprogramowanie zapewnia różnorodne dane kontrolne i eliminuje prace związane z wyszukiwaniem i sortowaniem odpowiednich elementów. ProOpt - zapewnia wyraźną przewagę konkurencyjną poprzez ciągły przepływ produkcji i stały podgląd procesów.
  • Przekonać się w jaki sposób producenci ze Stanów czy Wielkiej Brytanii wykorzystują zróżnicowany potencjał produktów marki StÜrtz, aby rozwijać swoje firmy. Zaprezentowane zostały rozwiązania dedykowane na rynek amerykański i brytyjski, które również zyskują popularność wśród polskich producentów wysyłających swoje produkty na eksport.
  • Zobaczyć przedpremierowe nowości i rozwiązania dla dużych wydajności produkcji.

Dla wielu producentów  zasadnicze pytanie brzmi: w jaki sposób, pomimo coraz bardziej złożonych potrzeb rynkowych, braków kadrowych, można zoptymalizować i poprawić elastyczność cyklu produkcyjnego przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu jakości produktów. "Kluczem są dostosowane do indywidualnych potrzeb, zautomatyzowane i zrobotyzowane rozwiązania zarządzane odpowiednim programem”  powiedział Michał Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Stuertz Polska Sp z o.o.

 StÜrtz zaskoczył zwiedzających prezentując innowacje m. in.:

Zupełną nowość w portfolio – FC 3000 AL wysokowydajne centrum obróbcze do okiennych i drzwiowych profili aluminiowych

Prototyp nowej wersji zgrzewarki T-DRIVE z technologią Contourline Premium oraz znaną już wersję T-DRIVE z Contourline Classic. Obie maszyny były absolutnymi gwiazdami podczas wycieczek po fabryce.

Centrum obróbczo-tnące do PCW – POWERCENTER -PP zintegrowane z centrum do cięcia stali, które wykonuje kompletne obróbki przygotowując profile do zgrzewania.

Napędzamy automatyzację

Gwiazdami pokazu były roboty- robot do szklenia oraz robot do nakładania i przykręcania zaczepów.

Na produkcji w Bonefeld zaprezentowano linię zgrzewająco-czyszczącą z automatycznym przejściem do systemu buforowego skrzydeł oraz półautomatycznym montażem okuć. Goście byli pod wrażeniem urządzeń sortujących i buforujących.

„Inteligentne fabryki odgrywają coraz ważniejszą rolę w szeroko pojętym łańcuchu dostaw. Szybki postęp technologiczny, presja ze strony konkurencji oraz nowe tendencje w handlu elektronicznym przyspieszają transformację zakładów. Poprzez automatyzację i cyfryzację z roku na rok przedsiębiorcy wyznaczają kolejne standardy jakościowe zarówno w obszarze produktowym jak i obsługi klienta. Jesteśmy przekonani, że te nowoczesne rozwiązania specjalnie zaprojektowane na potrzeby branży okienno-drzwiowej, które zaprezentowaliśmy zainspirują producentów do wprowadzenia zmian, dzięki którym zagwarantują konkurencyjność a zarazem przyszłość swoich fabryk. Będziemy wykorzystywać informacje zdobyte podczas StÜrtz Live Days , aby w przyszłości udoskonalić wspólną drogę do sukcesu – wkraczając w 2023 r z atrakcyjnymi innowacjami.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom wydarzenia za okazane zainteresowanie i poświęcony czas. Jednocześnie z radością zapraszamy już na przełomie stycznia i lutego do spotkań z nami podczas targów WindoorTech by Budma. Znajdziecie nas Państwo w hali nr 5 na stoisku nr 5. Do zobaczenia w Poznaniu!”  – podsumował Rafał Cyradny odpowiedzialny za sprzedaż w Stürtz Polska Sp. z o.o.

Źródło: Stürtz Polska Sp. z o.o.