Do zobaczenia 11-14.02.2025! 🔥📣🔥📣📣📣📣  

Organizator:

Technologia przyszłości – nowe wyzwania i szanse na Targach WinDoor-tech

Podziel się

Urządzenia  wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz rozwiązania powstałe w oparciu o najlepsze technologie dostępne na rynku. Tym charakteryzują się produkty wyróżnione Złotym Medalem Grupy MTP  Targów WinDoor- tech 2023. To jedna z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród w Polsce. 

Jury konkursowe wybrało  6 najlepszych produktów targów WinDoor-tech i nagrodziło je  Złotymi Medalami Grupy MTP. Kapituła doceniła ich nowatorską myśl techniczną, nowoczesność i pomysłowość. 

 

Sąd konkursowy uhonorował złotą statuetką min. robota  SL6 FF TR firmy Fimtec-Polska. Łączy on profile bez konieczności ich późniejszego oczyszczania, co bardzo ułatwia i skraca proces produkcji.  Maszyna ta jest jedyną w swoim rodzaju dostępną aktualnie na rynku, zapewnia producent. Na uwagę zasługuje też drugi produkt firmy Fimtec-Polska, a mianowicie numerycznie sterowana zagniatarka do naroży aluminiowych DCM 2.

- Urządzenie wyposażone jest m.in. w kamerę kontrolującą poprawność ułożenia profili, może być obsługiwane przez osobę bez specjalistycznej wiedzy technicznej. DCM2 w pełni zabezpiecza użytkownika przed popełnieniem błędu i zniszczeniem materiału,  gdyż zastosowana elektronika czuwa nad poprawnością i jakością połączeń - mówi Ewa Doryń z firmy Fimtec-Polska. 

Dostęp do największej na rynku bazy danych profili, okuć i akcesoriów zapewnia producentom kolejny, nagrodzony Złotym Medalem Grupy MTP produkt -  program LogiKal® firmy Orgadata East Europe. - Umożliwia on łatwe wykorzystywanie najnowszych rozwiązań do bieżących zleceń - zapewnia Dominika Kijko-Rygliszyn. Ze względu na swoje zaawansowanie technologicznie LogiKal® przeznaczony jest dla firm profesjonalnie zajmujących się projektowaniem oraz wykonawstwem konstrukcji aluminiowych. Program firmy Orgadata pozwala oszczędzić koszty i czas pracy.

Sąd konkursowy Złotego Medalu Grupy MTP musiał zmierzyć się ze sporym wyzwaniem, ponieważ poziom zgłoszonych urządzeń i rozwiązań w ramach WinDoor-tech 2023 był zdaniem przewodniczącego kapituły niezwykle wysoki i wyrównany. - W zgłaszanych wyrobach poszukujemy zarówno efektywnych cech funkcjonalno-użytkowych jak i zaskakującego, dotąd nie stosowanego pomysłu czy wręcz rozwiązania - mówi prof. dr hab. inż. Józef Jasiczak z Instytutu Budownictwa Politechniki Poznańskiej, przewodniczący sądu konkursowego o Złoty Medal MTP.

Oprócz opisanych wyżej  produktów i rozwiązań wśród laureatów Złotego Medalu Targów WinDoor-tech są jeszcze inne, równie ciekawe i nowatorskie. To automatyczny system buforowania i sortowania wraz z robotem do szklenia, zarządzany przez ProOpt.  Jego producent STUERTZ POLSKA zapewnia, że zastosowanie tego rozwiązania daje możliwość integrowania maszyn różnych producentów, co sprawia , że produkcja okien czy innych wyrobów jest znacznie szybsza, bo w pełni automatyczna i daje wymierne oszczędności. 

Podczas targów WinDoor-tech 2023 swoją premierę będzie miało najnowocześniejsze centrum obróbczo-tnące FABCUT 3B RS. Wcześniejsze modele tego urządzenia cieszyły się ogromną popularnością -  były chętnie wykorzystywane przez producentów okien czy drzwi.  Nagrodę Złotego Medalu zdobyło również 3-osiowe Centrum Obróbcze Profili SBZ  118 z opcjonalną 5-stronną obróbką. Urządzenie to jest bardzo precyzyjne, oferuje pełną funkcjonalność w zakresie frezowania, wiercenia i nacinania.

Nagrodzone statuetką Złotego Medalu produkty i ich twórcy będą wyznaczać technologiczne trendy obowiązujące w 2023 roku w produkcji nowoczesnych okien,  drzwi,  bram i fasad oraz  przy wytwarzaniu narzędzi i komponentów. 

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi nagrodzonymi rozwiązaniami!