Do zobaczenia 11-14.02.2025! 🔥📣🔥📣📣📣📣  

Organizator:

Ulga na robotyzację także dla branży stolarki- z rozwiązaniami StÜrtz to możliwe!

Podziel się

Ulga na robotyzację  ma przynieść korzyści podatnikom inwestującym w rozwiązania automatyzujące produkcję, by na ich wprowadzenie decydowało się coraz więcej polskich przedsiębiorstw. Jest to zachęta dla przedsiębiorców będących podatnikami CIT lub PIT do nabywania i instalacji robotów przemysłowych w ramach ich parku maszynowego. Z ulgi podatkowej skorzystać mogą także producenci stolarki niezależnie od wielkości czy zakresu działania. Jest to możliwe m.in. z rozwiązaniami StÜrtz -wystawcy targów Windoor-tech 2023!

Ulga na robotyzację także dla branży stolarki- z rozwiązaniami StÜrtz to możliwe!

 

Ulga daje możliwość odliczenia od dochodu dodatkowo 50% kwalifikowanych kosztów zakupu robota przemysłowego, do których zalicza się w szczególności:

  • Koszty nabycia nowych robotów przemysłowych, a również maszyn, urządzeń i innych rzeczy zbliżonych i funkcjonalnie związanych z robotami przemysłowymi,
  • Koszty nabycia wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do uruchomienia i działania robotów przemysłowych,
  • Koszty usług szkoleniowych dla pracowników związanych z obsługą robota przemysłowego,
  • Opłaty określone w umowach leasingu robotów przemysłowych.

Robot przemysłowy w rozumieniu polskich przepisów podatkowych stanowi maszynę automatycznie sterowaną, wielozadaniową i programowalną, którą cechują minimum 3 stopnie swobody odnoszące się do zakresu ruchu robota. Wymagane jest zapewnienie wymiany danych i informacji w formie cyfrowej z innymi urządzeniami sterującymi, diagnostycznymi lub monitorującymi. Robot przemysłowy podłączony jest również z systemami teleinformatycznymi podatnika, które usprawniają procesy produkcyjne. Co więcej, wymagane jest jego monitorowanie przy wykorzystaniu kamer, czujników i innych urządzeń oraz integracja z pozostałymi maszynami w ciągu produkcyjnym firmy.

StÜrtz w swoim portfolio posiada rozwiązania, dzięki którym producenci stolarki z powodzeniem będą mogli skorzystać z ulgi na robotyzację. Rozwiązania te dotyczą m.in. procesów:

  • odbioru profili z centrum i ich sortowania,
  • wiercenia, nakładania i przykręcania zawiasów,
  • nakładania i przykręcania zaczepów,
  • procesu szklenia,
  • wklejania szyb

Specjaliści z zakresu automatyzacji są do dyspozycji i służą wsparciem na każdym etapie rozwoju Państwa działalności.

Źródło:

StÜrtz Polska Sp. Z o.o.

ul. Katowicka 39

62-035 Dziećmierowo

Tel:  +48 61 649-20-02

Email: sales-cee@stuertz.com