Do zobaczenia 12-15.02.2025! 🔥📣🔥📣📣📣📣  

Organizator:

Wpływ recyklingu na ślad węglowy produktu i świadectwa energetyczne budynków

Podziel się

Podczas zbliżającej się edycji Targów BUDMA, 31 stycznia o godz. 11:00 w pawilonie 10 odbędzie się wydarzenie "Wpływ recyklingu na ślad węglowy produktu i świadectwa energetyczne budynków", organizowane przez European PVC Profiles and related Building Products Association (EPPA), które jest partnerem projektu recyklingowego OKNOREC. To już kolejne przedsięwzięcie realizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przez EPPA, w 2023 roku ta merytoryczna współpraca została zainicjowana podczas targów WINDOOR-TECH i Budma.

Program wydarzenia:

1. Wpływ recyklingu na ślad węglowy produktu i świadectwa energetyczne budynków

Godz. 11.00 – 13.00, pawilon 10

Organizator: EPPA – partner projektu recyklingowego OKNOREC

Wraz z zakończeniem 2024 roku, spółki giełdowe będą musiały raportować poza parametrami finansowymi także wpływ firmy w obszarze ESG (Environment, Social, Governance), a od 2025 oraz w przyszłych latach -  stopniowo coraz mniejsze firmy. Wartość emisji gazów cieplarnianych, ślad węglowy organizacji będą jednymi z kilku istotnych parametrów do przedstawienia w niniejszych raportach.

Obliczanie śladu węglowego inwestycji budowlanych reguluje dyrektywa unijna, nakładając taki obowiązek od 2027 dla inwestycji pow. 2000 m2 i od 2030 dla wszystkich nowo powstających budynków. 

Już teraz wielu architektów projektując nowe budynki, zwłaszcza te, których budowa może rozpocząć się po 2027r. wymaga od producentów wyrobów budowlanych wartości śladów węglowych ich produktów.

Recykling demontowanych produktów w zamkniętym łańcuchu wpływa bardzo korzystanie na wartość śladu węglowego produktu, firmy, budynku. W jaki sposób?

W przyszłych świadectwach charakterystyk energetycznych budynków poza wartościami energii zużytej na ogrzewanie, czy też chłodzenie budynku będą musiały być raportowane także parametry związane z emisją gazów cieplarnianych, czy też wpływem na ślad węglowy budynku od momentu jego budowy w całym cyklu życia.  

2. Wymagania prawne a ślad węglowy budynku

Godz. 11.20, pawilon 10

3. Panel dyskusyjny: Wpływ recyklingu na ślad węglowy produktu i świadectwa energetyczne budynków

Godz. 11.50 – 13.00, pawilon 10

Uczestnikami panelu dyskusyjnego będą eksperci reprezentujący takie instytucje jak:

  • NAPE - Narodowa Agencja Poszanowania Energii
  • Glassolutions – Saint Gobain Building Glass Polska
  • Pilkington Polska / NSG Group
  • EPPA – European PVC Profiles and related Building Products Association